Laden bijeenkomsten

PE-week op Curaçao: Externe Verslaggeving Dutch Gaap Actualiteiten (4 PE-uren)

Date 31 oktober @ 13:00 - 17:00
Als vervolg op de Permanente Educatie Weken van vorige jaren in het Caribisch gebied organiseert Novak Opleidingen eind oktober en begin november 2023 weer de PE-week op Curaçao, speciaal voor AA’s en RA’s en hun directe collega’s. Door de geringe groepsgrootte en de kennis en inbreng van de lokale economie is deze PE-week geschikt om ook met elkaar van gedachten te wisselen over de specifieke elementen van de beroepsuitoefening op Curaçao, Aruba, Sint-Maarten en de BES-eilanden. De PE-week zal plaatsvinden in week 44 van 2023, van maandag 30 oktober tot en met vrijdag 3 november. Het programma is toegankelijk voor AA’s, RA’s, fiscalisten, voor trainees en aankomende
accountants/fiscalisten.

Externe verslaggeving (4)
Deze cursus is geschikt voor alle accountants.

Omschrijving
Wilt u op de hoogte blijven van actualiteiten in Dutch GAAP dan is deze middag voor u. De externe verslaggeving voor (kleinere) BV’s onder Dutch GAAP is over het verslagjaar 2022 (en ook over het verslagjaar 2023) gewijzigd. Ook de toepassing van eerder gewijzigde wetgeving is verduidelijkt door de Raad voor de Jaarverslaggeving. Als accountant bent u de deskundige opsteller of gebruiker op dit gebied. In deze cursus wordt – mede gebaseerd op praktijkvoorbeelden – ingegaan op de gevolgen van de wijzigingen, zodat u de toepassing in de praktijk beheerst. Het praktijkgerichte karakter staat voorop en de theorie wordt als ondersteuning daarvan aangeboden.

Doel
Na afloop van deze cursus kunt u aangeven welke gevolgen de wijzigingen in Dutch GAAP, waar onder BW 2 Titel 9 hebben voor uw praktijk. Daarnaast kunt u de belangrijkste verschillen duiden en de nieuwe regelgeving toepassen.

Inhoud

1. Introductie
2. Raamwerk van wet- en regelgeving
3. De Nederlandse BW 2 Titel 9 voor de kleine BV en de micro-BV (beperkt)
a. De wijzigingen in vogelvlucht in BW 2 Titel 9
b. De specifieke wetswijziging van 2021, 2022 en 2023 en de gevolgen
c. De wijzigingen in vogelvlucht in de Richtlijnen voor de jaarverslaggeving
d. Toepassingen met posten en aspecten op commerciële grondslag
e. Toelichting op verschillen met fiscale grondslagen van iedere post en aspect – “according to the notes”.
f. De effecten van onzekerheid omtrent de continuïteit
Aan de hand van nieuwe RJ-Uitingen en de Jaareditie 2023 kan het programma worden
aangevuld.

Docent
Drs. Sytze de Swart RA AA

Tijd en locatie
Dinsdag 31 oktober van 13.00 uur tot 17.00 uur in het Avila Beach Hotel in Willemstad.

Cursusprijs
€ 325

Aanbod PE-week Korsou

Datum + Tijden + PE Onderwerp

  • 30 oktober 09.00-16.30 8 (6+2 uur) Verplicht onderwerp 2023: Duurzaamheidsdag
  • 31 oktober 08.30-12.45 (4 uur) Verplicht onderwerp 2023: Basis Duurzaamheid
  • 31 oktober 13.00-17.00 (4 uur) Externe Verslaggeving Dutch GAAP Actualiteiten
  • 1 en 2 november 09.00-16.30 (12 uur) Fiscaal onderwerp Fiscaal boetebeleid, formeel recht en de relatie met de VGBA en NVCOS
  • 3 november 08.30-12.45 (4 uur) Verplicht onderwerp 2023: Toepassingen Duurzaamheid: Aan het werk met Toepassingen
  • 3 november 13.00-18.00 (5 uur) Actualiteiten Regelgeving Accountancy

De locatie in Korsou is het Avila Hotel in Willemstad. Evenals in de vorige jaren zullen Hans de Bruijn RA AA en Drs. Sytze de Swart RA AA als kerndocenten optreden voor het programma.

Als deelnemer kunt u kiezen uit één van de aangeboden modulen of het gehele pakket afnemen. Bij deelname aan twee of meer cursusmodules in de PE-week krijgt u als deelnemer 10% korting op de totale cursusprijs.

Op vrijdag 3 november wordt een borrel georganiseerd, die toegankelijk is voor alle deelnemers en alle leden van de DCAA. Deze borrel begint aansluitend aan de cursus op die dag om 18:00 uur.

Print Friendly, PDF & Email

Gegevens

Datum:
31 oktober
Tijd:
13:00 - 17:00
Evenement Categorie:
Evenement Tags:
, ,